Remonty Wakacyjne

Jeden z popularnych stereotypów mówi, że podczas, gdy większość świata spędza urlop na plaży, w górach bądź w innych miejscach wypoczynkowych, Polacy w większości wykorzystują ten czas na dokonanie remonty warszawa swojego mieszkania. Jak jest w rzeczywistości – nie wiadomo, jednak pozostaje faktem, iż często decydujemy się na malowanie ścian, cyklinowanie parkietu, wymianę mebli czy inne prace remontowe właśnie podczas letniego urlopu. Przy okazji tego typu rozważań pojawia się zatem jedno zasadnicze pytanie: kiedy najlepiej zaplanować remont?

Pytanie wbrew pozorom jest niezwykle istotne: planując remont musimy bowiem wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze – jakie konkretnie prace chcemy wykonać?

Z tą kwestią wiąże się kolejna, a mianowicie ewentualne korzystanie z usług fachowców. Jeśli zamierzamy zlecić jakiekolwiek prace ekipie remontowej bądź pojedynczym fachowcom, należy zaplanować remont z odpowiednim wyprzedzeniem tak, żeby ekipa miała wolny termin w interesującym nas okresie. Przy każdym planowaniu remontu pojawia się oczywiście kwestia ewentualnego urlopu. Zasadniczo, jeśli chcemy sami wykonywać czasochłonne prace – takie, jak np. malowanie całych pomieszczeń – warto zaplanować je w dni wolne od pracy. Osobną kwestią jest pora roku. Jest oczywiste, iż prace remontowe lepiej zaplanować na dni, w które nie przewiduje się wysokiej wilgotności powietrza ani mrozu. Wilgotne powietrze utrudni schnięcie farb, lakierów, gipsu etc., z kolei mróz znacząco utrudnia pracę, która ze względu na używanie środków chemicznych powinna być wykonywana w wietrzonych pomieszczeniach. Warto również wziąć pod uwagę upały – praca w bardzo wysokiej temperaturze jest zwyczajnie męcząca.